KONST / Litografier / Litografi 14662078
nr 1466 2078
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Litografi, Signerad, numrerad 24/25, komposition, 44x57cm, yttermått inklusive ram: 58x70cm
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:11:45
9/5 07:58:57
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto